Tatil’de Ölüdeniz’e Gitmek İçin 5 Sebep

0
503
Ölüdeniz Tekne Turu

Türkiye’nin cennet köşelerinden Ölüdeniz, dünyanın saf kalabilmiş nadir doğa harikalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Tatilini özel kılmak isteyen tatilseverlerin ortak noktası olan Ölüdeniz, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en elverişli yamaç paraşütü pistlerinden birine sahip olan Ölüdeniz’de yılda 50.000’den fazla yamaç paraşütü etkinliği gerçekleştirilirken farklı adrenalin tutkunları için de pek çok farklı aktivite bulunuyor.

2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilen Ölüdeniz, kaynak sularıyla beslendiği için ve gel-git diğer bir adıyla med-cezir sebebiyle kendi kendini temizleyebilen nadir denizlerden biri. Bu sebepten su sporları için Türkiye’nin en elverişli alanlarından birini sunan Fethiye’nin cennet beldesi, sporseverlerin de ortak noktası.

Ölüdeniz’de Yapılacak 5 Aktivite

1) Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz denince akla ilk gelen etkinliklerden biri elbette ki yamaç paraşütüdür. Yaklaşık 2000 metre yüksekliğe sahip dünyanın tescilli en iyi pistlerinden birinden atlayıp Ölüdeniz’in eşsiz manzarasında bir uçuş yapabilirsiniz.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

2) Su Sporları

Ölüdeniz, tüplü dalış (scuba diving), paraseling, rafting, flyboard, banana, jet ski, ringo gibi aklınıza gelecek her türlü su sporu etkinliği için muazzam bir fırsat sunmaktadır.

Ölüdeniz Su Sporları

3) Tekne Turu

Eşsiz maviliğin tadını çıkarmak isteyenler için mükemmel bir seçim olan tekne turu ile Ölüdeniz’in keşfedilmemiş güzelliklerini yakından görebilirsiniz.

Ölüdeniz Tekne Turu

4) Safari

Adrenalin olmadan olmaz diyenlerin tercihi olan safari ile köy hayatını yakından görebilir, yöresel yemekleri tadabilir ve doğayla iç içe bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ölüdeniz Safari

5) Doğa Yürüyüşü

Doğayla iç içe olmak isteyenler için Türkiye’nin en uzun yürüyüş yollarından birine sahip olan Ölüdeniz’de uzun bir doğa yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Ölüdeniz Doğa Yürüyüşü

Ölüdeniz’e Ulaşım

Hava yolu ile ulaşımı tercih edecek tatilseverlerin Dalaman havalimanında indikten sonra Havaş servislerini kullanarak Fethiye’ye gelmeleri ardından da otobüsle Ölüdeniz’e ulaşmaları gerekmektedir.
Kara yolunu tercih edenlerin ise Türkiye’nin hemen hemen tüm şehirlerinden kalkan otobüslerle Fethiye’ye gelmeleri ardından yine otobüsle Ölüdeniz’e ulaşmaları gerekiyor.

Bonus: Kumburnu Plajı

Ölüdeniz’in eşsiz maviliğinde yüzerken kaybolmak isteyenler için mükemmel bir seçim olan Kumburnu Plajı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

En uygun fiyat garantisiyle tatil keyfini yaşamak için Mottojoy uygulamasını indirmeyi unutma 😉

Sevgiliyle tatilde nereye gidilir yazımıza buradan ulaşabilirsiniz ☺️

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here